Jak zmarł Armstrong? Rodzina dowódcy Apollo 11 dostała pieniądze od szpitala. ( radiozetbiznes )

Taka historia:

NASA oznacza nie tylko „Narodową Administrację Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej”, ale po hebrajsku oznacza „oszukać” lub „kłamać” – „na-sar” – „נָשָׂא” a precyzyjniej שָׁא czyli „nasZar”.

Ale zanim doszło do powstania Oszustwa, byli już wielcy fani twórczości Juliusza Verna.
Fantastyka naukowa Juliusza Verne’a zainspirowała Wernhera von Brauna, gdy był młody.

Wiele lat później von Braun zaprojektował słynną rakietę V-2 z czasów II wojny światowej dla swoich rodzinnych Niemiec, ale marzył również o opracowaniu pojazdów, które napędzałyby sztuczne satelity i ludzi w kosmos.

Po zakończeniu II wojny światowej von Braun i inni niemieccy eksperci od rakiet poddali się siłom alianckim i ostatecznie wyemigrowali z Niemiec, by pracować dla armii amerykańskiej.

Operacja Spinacz, ocaliła wielu zbrodniarzy Niemieckich dając im wielką karierę pod nowymi Amerykańskimi nazwiskami.

Początkowo przydzielony do Fort Bliss w Teksasie, zespół von Braun został ostatecznie przeniesiony do Redstone Arsenal w Huntsville, Alabama.

31 stycznia 1958 r. Zespół von Braun użył zmodyfikowanej rakiety Jupiter C do wystrzelenia Explorer 1, pierwszego satelity orbitującego w Ameryce.

Dwa lata później von Braun został dyrektorem nowego Centrum Lotów Kosmicznych George’a C. Marshalla w Huntsville, gdzie wraz z rozbudowanym zespołem opracował rakiety Saturn, które wystrzeliły ludzi na Księżyc w 1969 roku. – źródło NASA.

We wczesnych latach pięćdziesiątych magazyn Collier zaprosił von Brauna do opublikowania swojej wizji dotyczącej eksploracji kosmosu…

Dla zainteresowanych dalszą historią, polecam.
https://www.patreon.com/posts/25408924